טיפול ב-Belimumab עשוי למנוע נזק לאיברים בחולי לופוס (Arthritis Care Research)


בחולים עם לופוס (Systemic Lupus Erythematosus), טיפול ב- Belimumab (בנליסטה) למשך שנה הפחית משמעותית את גורמי הסיכון לנזק לאיברים, בחולים עם לופוס נפריטיס מתן Belimumab למשך שנתיים לווה בשיפור התפקוד הכלייתי והאטת הנזק הכלייתי, עדות לכך שהטיפול ב- Belimumab עשוי להשפיע על מהלך המחלה, כך על-פי מאמר סקירה שפורסם בכתב העת Arthritis Care Research.

נזק לאיברים הינו הגורם המרכזי לפרוגנוזה ירודה בטווח הארוך ותמותה מוקדמת בחולי לופוס.
לפי הנחיות ה-
EULAR (European Alliance Association for Rheumatology) מניעת נזק לאיברים מהווה מרכיב חשוב במטרות הטיפול בלופוס. Belimumab הינו נוגד-חד-שבטי המעכב את BLyS (B-lymphocyte Stimulator) והינו הטיפול היחיד המאושר לטיפול הן בלופוס והן בלופוס נפריטיס.

במאמר הנוכחי סקרו המומחים את העדויות ממחקרים קליניים ומנתוני עולם-אמיתי אודות ההשפעה של Belimumab על מניעת נזק לאיברים במבוגרים עם לופוס.

בארבעה מחקרי פאזה 3, הטיפול ב- Belimumab בשילוב עם טיפול סטנדרטי ללופוס, לווה בירידה עקבית בגורמי הסיכון העיקריים לגרימת נזק לאיברים, כולל פעילות מחלה, סיכון להתלקחויות חמורות חדשות וחשיפה לגלוקוקורטיקואידים, בהשוואה לטיפול הסטנדרטי בלבד.

מתן ארוך טווח של Belimumab בחולי לופוס הפחית את הסיכון לנזק לאיברים שנקבע לפי מדד ה SDI (Systemic Lupus International Collaborating Clinics/American College of Rheumatology Damage Index), כפי שדווח במחקרים ארוכי טווח ובניתוחים מתוקננים אל מול הטיפול הסטנדרטי בלבד.

ממחקר קליני בחולי לופוס נפריטיס עלה כי הטיפול ב- Belimumab הוביל לשיפור התגובה הכלייתית, הפחית את הסיכון לסיבוכים כלייתיים והאט את הסיכון להתקדמות נזק כלייתי, בהשוואה לטיפול סטנדרטי בלבד.

בחולים עם לופוס, הטיפול ב- Belimumab למשך שנה הפחית באופן עקבי את גורמי הסיכון לנזק לאיברים. בחולים עם לופוס נפריטיס, מתן הטיפול למשך שנתיים לווה בשיפור התפקוד הכלייתי, עם האטת ההתקדמות של הנזק הכלייתי, בהשוואה להשפעות של הטיפול הסטנדרטי בלבד. בטווח הארוך, הטיפול ב- Belimumab האט הצטברות נזק לאיברים בהשוואה לטיפול הסטנדרטי בלבד.

המומחים מסכמים וכותבים כי הירידה בסיכון לנזק באיברים עם מתן Belimumab לחולי לופוס ולופוס נפריטיס מרמזת להשפעה אפשרית של Belimumab על מהלך מחלת הלופוס.

Arthritis Care Research, 2022

PM-IL-BEL-NLTR-220002 May 2022

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים