טכנולוגיות רפואיות

אינטק פארמה מודיעה על קבלת אישור לפטנט חדש לגלולת האקורדיון באירופה

הודעת אינטק פארמה

חברת אינטק פארמה חברת ביו-פרמצבטיקה בשלב הניסויים הקליניים, העוסקת בהשבחת תרופות על בסיס טכנולוגיית גלולת האקורדיון, מרחיבה את ההגנה על הקניין הרוחני שלה ומודיעה על קבלת פטנט חדש לגלולת האקורדיון באירופה. החברה מדווחת כי עודכנה על ידי משרד הפטנטים האירופי (EPO) על קבלת אישור לפטנט באירופה שייכנס לתוקפו ב- 4 בנובמבר 2015 עבור “שיטה ומערכת ליצירת התקן להובלת חומרים למתן דרך הפה” (Method and Apparatus for Forming Delivery Devices for Oral Intake of an Agent).

הפטנט, שמספרו EP 1981465, יגן על שיטת ייצור פלטפורמת גלולת האקורדיון של אינטק פארמה, ולפיכך על גלולת האקורדיון עצמה. במסגרת הנחיות הפטנט ניתנה הגנה על ייצור הפלטפורמה מכל חומר מתאים ולצורך מתן אוראלי של כל תרופה. הפטנט צפוי להיות בתוקף עד ה-18 בינואר 2027.

זאב וייס, מנכ”ל אינטק פארמה אמר: “הפטנט החדש באירופה מהווה תוספת חשובה לפורטפוליו הקניין הרוחני שלנו ומצטרף לרשימת פטנטים שכבר אושרו לנו במסגרת הקניין הרוחני של החברה בארה”ב ובמדינות נוספות. לקניין הרוחני של גלולת האקורדיון חשיבות רבה עבור חברות הפארמה בבואן לשקול שילוב פלטפורמת האקורדיון עם התרופות שלהן במסגרת Life Cycle Management של מוצריהן, למשל כדי להאריך את משך ההגנה הפטנטית של מוצריהן או לשפר את השימוש בהן. לקניין הרוחני של גלולת האקורדיון חשיבות רבה, כמובן, גם לטובת ההגנה על פורטפוליו המוצרים העצמאי שלנו”.

אודות אינטק פארמה:

לאינטק פארמה טכנולוגיה מוגנת פטנט המאריכה את משך הספיגה של תרופות הנספגות בעיקר בחלק העליון של המעי על ידי השהייתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים. מערכת הנשא הייחודית שפיתחה החברה גלולת האקורדיון, עשויה מפולימרים סינטטיים ומקופלת לתוך קפסולה סטנדרטית. לאחר הגעת הקפסולה לקיבה נפרש האקורדיון ונשאר בקיבה למשך פרק זמן ארוך משמעותית מהזמן שבו שוהות בקיבה טבליות וקפסולות אחרות. התרופה משתחררת באופן רציף ומבוקר בקיבה ומשם אל חלון הספיגה בחלקו העליון של המעי. לחברה שני מוצרים בשלב קליני מתקדם: גלולת אקורדיון-לבודופה Carbidopa/Levodopa, או AP-CDLD, לטיפול במחלת הפרקינסון בחולי פרקינסון מתקדמים; וגלולת אקורדיון-זלפלון, או AP-ZP, לטיפול בהפרעות שינה.  כמו כן חתמה החברה באפריל השנה, עם חברת ביוג’ן, על הסכם מחקר, אופציה ומתן רישיון, Research, Option and Licensing Agreement, לפיתוחה של גלולת אקורדיון ייעודית עם תרופה המשווקת והנמצאת בבעלותה של ביוג’ן. במסגרת ההסכם תהיה החברה זכאית לתשלומים בסך של עד כ- 150 מיליון דולר בתמורה לפיתוח, הפעלת האופציה, עמידה ביעדים ותמלוגים על מכירות.   

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה