חדשות

גרסה חדשה לMICRA AV - הקוצב הקטן בעולם מתאים עתה לפי 5 יותר מטופלים (הודעת מדטרוניק)

13/09/2020

הודעת מדטרוניק

 

פרפור פרוזדורים היא מחלה שכיחה, בה נפגעת המערכת החשמלית של הלב. כתוצאה מכך חלקי  הלב העליונים פועמים במהירות ובצורה בלתי מבוקרת, היוצרת זרימת דם לא סדירה.   כתוצאה מכך נמדד  דופק לא סדיר ולעתים מורגשות דפיקות בחזה, תשישות, קוצר נשימה, התעלפויות ובמקרה הגרוע פרפור הפרוזדורים יכול להביא גם להתקף לב.

 

בימים אלה משיקה חברת מדטרוניק קוצב לב זעיר המחבר בין החדר והעליה (דו לשכתי) ומגדיל  פי חמישה את כמות חולי הלב שיכולים לעבור השתלה באמצעותו.

 

קפסולת הקיצוב Leadless Pacemaker  MICRA AV של חברת מדטרוניק, מהווה פריצת דרך בתחום קיצוב הלב.  מדובר בקפסולה זעירה בגודל 2 ס"מ , בטכנולוגיה הממזערת  93% מגודל הקוצב המסורתי ומושתלת בגישה צינתורית. למייקרה AV יכולת התמרה של תנועת הלב לאותות חשמליים באמצעות חיישן מובנה ההופך את התכווצויות הלב לסיגנלים. בנוסף, אלגוריתמים דינאמיים, מבצעים אדפטציה רציפה ליצירת סינכרון אופטימלי בין מדורי הלב. כך משתפרת משמעותית יכולת אספקת הדם לאברי הגוף והקוצב אף נותן סטימולציה חשמלית בהתאם לפעילות הגופנית אותה הם מבצעים. בנוסף,  בוצע שידרוג נוסף המאריך את  חיי הסוללה עד ל- 13 שנה. קפסולת הקיצוב מבוססת טכנולוגית RF וכך מתאפשרת העברת נתונים דרך אפליקציה לטלפון חכם ואל הרופא המטפל.

 

ע"פ הודעת החברה , "קוצב הלב של מיקרה מרחיב את האינדיקציות של קוצב ללא לידים ומאפשר להשתמש בטכנולוגיה זו בחולים עם פרפור חדרים והפרעת קצב. המטופלים ירוויחו מכל היתרונות הידועים של קוצב ללא חוטים, הליך קל יותר ופחות סיבוכים הקשורים למכשיר."

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני