הודעות אירגונים

מורידים את מחירי תרופות המרשם

03/12/2012

להלן הודעת דובר משרד הבריאות בנושא זה:  

 

המפקח על המחירים במשרד הבריאות, רו"ח  יאיר אסרף, הודיע היום כי המחירים המרביים של תרופות המרשם ירדו ב-2 בדצמבר בשיעור ממוצע של 3%. לירידה זו תרמו בין היתר, שינויים בשערי המטבעות בשילוב עם ירידות מחירים במדינות מהן מצוטטים מחירי התרופות, המגמה נשמרה על אף השינוי במס ערך מוסף שחל השנה.

 

ירידה זו מחזקת רצף של שלוש שנים בהם הוזלו מחירי תרופות המרשם. שיעור הירידה המצטבר במחירי תרופות המרשם בשלוש השנים האחרונות, עומד על  24%.

 

סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, בירך על המשך מגמת ההפחתה והדגיש את חשיבות הפיקוח וקביעת מחירים מרביים, המהווים בסיס לחישוב השתתפות המבוטח וזאת במטרה להגן על ציבור החולים, הנזקק לתרופות המרשם. "עדיין יש מקום להורדה נוספת של מחירי התרופות ואנו פועלים לכך" אמר סגן השר.

 

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, ציין כי הפיקוח על מחירי התרופות הוחל השנה לראשונה גם על תרופות מרשם לא רשומות המיובאות מכוח תקנה 29 לפקודת הרוקחים (תכשירים), התשמ"ו 1986.

 

בנוסף מקדם משרד הבריאות הנחיות חדשות בנוגע לגודל אריזות של תרופות, במטרה למנוע תופעה של הפחתה בגודל האריזות, מצב שמעלה בפועל את דמי ההשתתפות העצמית ליחידת תרופה.

 

 

בברכה,

 

עינב שימרון - גרינבוים

דוברת משרד הבריאות

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<