משפחה

מה מקומו של דפיברילטור פרופילקטי באי ספיקת לב אסימפטומטית עם תפקוד סיסטולי ירוד ?/מאת ד”ר יעקב גולדשטיין, האיגוד הקרדיולוגי

השתלת  דפיברילטור (ר”תAICD)כאמצעי למניעה ראשונית של מוות פתאומי לבבי (ר”ת SCD ), במטופלי אי ספיקת לב(ר”תHF) עם מקטע פליטה (ר”תLVEF) ירודמקובלת בכל האיגודים הקרדיולוגיים כאשר המטופל סימפטומטי בדירוג NYHA II-III ,אך הדעות חלוקות במטופליHFאסימפטומטיים.

האיגוד האנגלי NICE דוגל בהשתלת AICD פרופילקטית גם במטופל HF ב -I- NYHA  , האמריקאים מבדילים בין אטיולוגיה איסכמית או non ischemic CMO, בעת שהאירופאים לפי ה- ESC לא מצדדים.

המחקרים המבוקרים עליהם התבססו ההנחיות, רובם בוצעו לפני מעל 2 עשורים, והודותלטיפול המיטבי המשולב בHF כיוםוהירידה המובהקת במוות פתאומי במטופלים אלה, יתכן היתרון של AICD כמניעה ראשונית, דורש הערכה מחודשת במקרים גבוליים אלה.

מטרת המחקר:

להעריך היארעות מתן טיפול הולם של ההתקן(ר”תADTכ appropriate device therapy )ומוותבמדגם של מטופלים כיום, הסובלים מ HF ו LVEF קטן מ 35%, בדרגה תפקודית NYHA I אשר קבלוAICDלמניעה ראשונית של SCD .

שיטות:

מחקר עוקבה רטרוספקטיבי שכלל 572 מטופלים עם LVEF < 35% אשר קבלוAICDפרופילקטי למניעה ראשונית, עם או ללא רה סנכרון כ CRT- D , בין 2009-2016. מטופלים עם אטיולוגיות מיוחדות כהתוויה: HCM , ARVCM , מחלות אגירה, או channelopathies, לא הוכללו,  ולא כאלה ב NYHA- IV.

במטרה להשוות היארעות ADT ותמותה , מטופלי NYHA- I הושוו לאלה ב NYHA- II-III על ידי אנאליזה של COX regression.

להמשך קריאת התוצאות והמסקנות באתר האיגוד הקרדיולוגי

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים