עיניים

ניתן להוריד לחץ תוך עיני על ידי דיקור סיני

מחקר מקדים במרכז הרפואי” אסף הרופא”: ניתן להוריד לחץ תוך עיני על ידי דיקור סיני

הסובלים מלחץ תוך עיני גבוה מוזמנים להשתתף בהמשך המחקר:

במחקר מקדים שהתקיים באחרונה במרכז הרפואי ” אסף הרופא”, נבדקה השפעת אקופונקטורה (דיקור סיני) על הורדת לחץ תוך עיני. התוצאות המעודדות מראות כי בקרב מעל ל- 60% מהנבדקים ירד הלחץ התוך עיני, לאחר הטיפול, ב 4-6 מילימטר כספית (מידה של לחץ תוך עיני).

במהלך המחקר, שהתקיים במחלקת העיניים במרכז הרפואי “אסף הרופא”, נבדקו 10 אנשים, חולי גלאוקומה. אצל 8 מתוכם חל שיפור לאחר הטיפול. בקרב ארבעה נשמרה הירידה בלחץ התוך עיני גם כעבור שלושה חודשים, ואילו אצל ארבעה אחרים חזר המצב לקדמותו . לדברי ד”ר לימור חפץ, רופאת עיניים ומומחית בתחום הגלאוקומה ממחלקת העיניים ב”אסף הרופא”, שיזמה את המחקר, תוצאות המחקר מצביעות על הצורך לבצע מחקר מקיף שיבדוק את השפעת האקופונקטורה כטיפול בלחץ תוך עיני וגלאוקומה.

מחקר כזה מתבצע בימים אלה במחלקת העיניים בשיתוף עם שירמ (שירותי רפואה משלימה) ב”אסף הרופא”: חולים הסובלים מלחץ תוך עיני גבוה מוזמנים להתקשר לבית החולים (089779931) ולהשתתף במחקר.

במהלך המחקר יקבלו החולים כ- 10 טיפולים באקופונקטורה וכן טיפולי דמה (פלצבו), ותיבדק השפעת הטיפול. המחקר קיבל את אישור ועדת הלסינקי לניסויים בבני אדם, והוא ניתן חינם.

גלאוקומה היא קבוצת מחלות המאופיינת ע”י פגיעה הדרגתית בשדה הראייה.

המחלה פוגעת בעצב הראייה עקב מותם של תאים מסוג מסוים (גנגליון) ברשתית העין. לחץ תוך עיני הוא גורם הסיכון העיקרי לפתח גלאוקומה. גורמי סיכון נוספים הם גיל מבוגר, קרוב משפחה מדרגה ראשונה החולה בגלאקומה, קוצר ראייה ומחלות כלליות הפוגעות בכלי הדם או באספקת הדם באופן כללי. הטיפול המקובל כיום הוא בכדורים, טיפות או ניתוח (לייזר או אחר).

נמסר ע”י לשכת הדוברת

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים