חדשות

הלחץ התוך-עיני יציב יותר בחולי גלאוקומה המטופלים עם bimatoprost לעומת latanoprost (מתוך Am J Ophthalmol)

09/07/2008

ממחקר פרוספקטיבי חדש עולה, כי תחת טיפול עם  bimatoprostקיימת תנודה נמוכה יותר בלחץ התוך-עיני בטווח הארוך מאשר תחת טיפול עם latanoprost.

 

מטרת המחקר הייתה להעריך את התנודות בלחץ התוך-עיני בטווח הארוך בחולים עם גלאוקומה או יתר לחץ תוך-עיני, המטופלים עם bimatoprost או latanoprost.

 

החולים טופלו דו-צדדית עם bimatoprost (133=n) או latanoprost (136=n) במשך שישה חודשים, כאשר מדידות הלחץ התוך-עיני בוצעו בשעה 8:00, 12:00 ו-16:00 בתחילת המחקר, לאחר שבוע ובחודשים 1, 3 ו-6. התנודה בלחץ התוך-עיני בטווח הארוך נקבעה כסטיית תקן של כל 12 מדידות המעקב.

 

החוקרים מדווחים, כי בתחילת המחקר לא היה הבדל מובהק בין הקבוצות בתנודה היומית קצרת הטווח בלחץ התוך-עיני. מבחינת התנודה ארוכת הטווח בלחץ התוך-עיני על פני שישה חודשי טיפול, סטיית התקן הממוצעת הייתה 1.9 מ"מ כספית (0.5-6.3) עם latanoprost לעומת 1.7 מ"מ כספית (0.5-3.9) עם bimatoprost.

 

נמצא, כי עיניים שטופלו עם latanoprost היו בסבירות גבוהה יותר מאשר עיניים שטופלו עם bimatoprost להיות עם תנודות בלחץ התוך-עיני של 3 מ"מ כספית ומעלה בטווח הארוך (7.8% לעומת 2.5% מהעיניים).

 

החוקרים מסכמים ואומרים, כי במחקר בן שישה חודשים זה עיניים שטופלו עם bimatoprost הדגימו פחות תנודות בלחץ התוך עיני בטווח הארוך לעומת עיניים שטופלו עם latanoprost. לדבריהם, מחקרים נוספים דרושים על מנת לאשר ממצאים אלה ולקבוע את השפעתם על התקדמות הגלאוקומה.

 

 

Am J Ophthalmol. 2008 Jun 16

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני